Архијереји Јеротеј и Јован служили опело Даници Петровић

У попразништво Преображења Господњег, 20. августа 2024. године, упокојила се у Господу проф. др Даница Петровић, научни саветник Музиколошког института САНУ у пензији.

На Новом гробљу у Београду, 23. августа 2024. године, преосвећена господа епископи шабачки г. Јеротеј и умировљени нишки г. Јован служили су опело новопредстављеној слушкињи Божијој Даници.

Надгробно слово произнео је владика Јован.

Проф. др Даница Петровић оставила је велики и неизбрисив траг на пољу православне музике. У Музиколошком институту САНУ прошла је сва научна звања до научног саветника (1995), а 2001. године изабрана је за директора Института. Постдипломске студије је похађала у Оксфорду, Минхену и Бојрону, а докторску дисертацију је одбранила 1980. године на Филозофском факултету у Љубљани. Била је професор на Академији за уметност у Новом Саду у периоду од 1993. до 2010. године. Покренула је Летње духовне школе црквеног појања у Карловцима, манастиру Јошаници, Будимпешти и Сент Андреји.

У блаженом уснућу вечни покој подај, Господе, уснулој служитељки твојој Даници и учини јој вечни спомен.