Новости и догађаји

опширније

We currently have no offer for you.

Main menu

You can download our main menu in a pdf file. A menu including all meals, drinks, and wines.

Download PDF

Taor restaurant Webflow template

Патријарх Порфирије отворио изложбу „Преподобни Јустин Ћелијски – ризница духа и премудрости“

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије је отворио 17. маја 2024. године у Музеју Српске Православне Цркве у Београду, у присуству архијереја сабраних на редовном заседању Светог Сабора и многобројне публике, изложбу Преподобни Јустин Ћелијски – ризница духа и премудрости.

Патријарх Порфирије и отачаствени архијереји код председника Вучића

Председник Републике Србије г. Александар Вучић приредио је 17. маја 2024. године свечани пријем и ручак за Његову Светост Патријарха српског г. Порфирија и чланове Светог Архијерејског Сабора Православне Цркве.

ДЕТАЉНИЈЕ

Патријарх и архијереји код престолонаследника Александра

Његово Краљевско Височанство Престолонаследник Александар Карађорђевић приредио је 16. маја 2024. године у Белом Двору у Београду свечани ручак за Његову Светост Патријарха српског г. Порфирија и архијереје Српске Православне Цркве, учеснике редовног заседања Светог Сабора.

Предавање проф. др Предрага Драгутиновића у Лозници

Саопштење Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве

Суочени са потпуним безакоњем које aктуелна власт у Приштини спроводи према Српској Православној Цркви и српском православном народу, овога пута ограничавајући слободу кретања самом поглавару Српске Православне Цркве, Његовој Светости Архиепископу пећком, Митрополиту београдско-карловачком и Патријарху српском Господину Порфирију и српским архијерејима, онемогућавајући им на потпуно противправан начин, заправо насиљем, да служењем Божанствене службе отпочну редовно годишње заседање Светог Архијерејског Сабора у манастиру Пећка Патријаршија, где то чине од прве половине 14. столећа и доба Светог патријарха Јоаникија Другог, Свети Архијерејски Сабор пред целим цивилизованим светом, а посебно пред хришћанима, сведочи да српски народ и његова Српска Православна Црква на Косову и Метохији живе у потпуној правној, што значи егзистенцијалној, несугурности.

Молитвени почетак Светог Архијерејског Сабора

Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве је отпочео 14. маја 2024. године светом архијерејском Литургијом којом је, у Спомен храму Светог Саве на Врачару са почетком у 9 часова, началствовао Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије уз саслужење отачаствених архијереја.

СТО ТРИДЕСЕТ ГОДИНА ХРАМА ВАЗНЕСЕЊА ГОСПОДЊЕГ У ДОЊЕМ ЦРНИЉЕВУ

У Томину недељу, 12. маја 2024. године, када чинимо и молитвени спомен на Светог Василија Острошког, Преосвећени Епископ аустралијско-новозеландски г. Силуан, уз саслужење Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, началствовао је светим евхаристијским сабрањем у храму Вазнесења Гоподњег у Доњем Црниљеву, који је овим литургијским сабрањем прославио сто тридесет година од када је подигнут.

ДЕТАЉНИЈЕ

Почиње са радом SOS центар Епархије шабачке за разговор са социјално осетљивим категоријама

Са благословом Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, на празник Спаљивања моштију Светог Саве, 10. маја 2024. године, Добротворна установа Епархије шабачке „Свети Филарет Милостиви“ покренула је SOS центар за разговор са социјално осетљивим категоријама.

Слава капеле у Епископској резиденцији у Касарским Ливадама

Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј, на празник Спаљивања моштију Светог Саве, 10. маја 2024. године, началствовао је евхаристијским сабрањем у капели у Епископској резиденцији у Касарским Ливадама, која је посвећена данашњем празнику.

Марковдан – храмовна слава у Варни

На празник Светог апостола и јеванђелисте Марка, 8. маја 2024. године, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј, поводом храмовне славе, служио је свету архијерејску Литургију у храму Светог апостола и јеванђелисте Марка у Варни.

Великом молитвеном свечаношћу у Лелићу прослављен Свети Николај Српски

Према одлуци Светог Архијерејског Синода СПЦ, празновање Светог Николаја Српског уприличено је на Васкршњи уторак, 7. маја 2024. године, с обзиром да се Дан златоустог проповедника ове године поклопио са Великим петком. Највећа молитвена свечаност била је у манастиру Лелић, где се сабрало неколико стотина верника из свих крајева земље, али и региона и дијаспоре. Светом Архијерејском Литургијом началствовао је Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј, уз саслужење Преосвећеног Епископа ваљевског г. Исихија, великог броја свешенослужитеља Епархија – шабачке и ваљевске и уз појање Хора свештеника и богослова под управом протојереја Бранка Чолића. О Светом Николају беседио је Владика Јеротеј који је нагласио да је читав живот новопросијавшег светитеља био пут страдања, по узору на Господа Христа, коме је Свети Николај следовао и кога је ватрено волео и исповедао.

Епископ Јеротеј: Васкрсењем Христовим поново улазимо у Царство Божије

Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј је служио 6. маја 2024. године, на Васкрсни понедељак, када вршимо молитвени спомен и на Светог великомученика Георгија, свету Литургију у храму Васкрсења Господњег у Брдарици.

Вечерње љубави у Саборном храму у Шапцу

На празник Васкрсења Господа нашег Исуса Христа, 5. маја 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј началствовао је на Пасхалном вечерњем богослужењу у Саборном храму у Шапцу, уз саслужење свештенства Саборног храма.

ДЕТАЉНИЈЕ

Васкршњи интервју Епископа Јеротеја за „РТВ АС“

Епископ Јеротеј на Васкршњем ручку са потребитима

На дан празновања Васкрсења Христовог, у порти Саборног храма у Шапцу, у организацији Добротворне установе Епархије шабачке „Свети Филарет Милостиви“, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј благословио је Ваcкршњу трпезу и ручао са потребитима.