Епископ Јеротеј благословио рад полазника обуке за телефонске саветнике Добротворне установе Епархије шабачке „Свети Филарет Милостиви“

Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј посетио је 3. новембра 2023. године, у парохијском дому Саборне цркве у Шапцу, полазнике петодневне обуке за телефонске саветнике, коју организује Добротворна установа Епархије шабачке „Свети Филарет Милостиви“.

Преосвећени Владика је благословио рад и трудбеништво полазника обуке и њихових ментора. Изражавајући захвалност и радост што у овом тешком времену схватамо колико је важна утешна реч према ближњем, Епископ Јеротеј је позвао сабране да са великом љубављу и одговорношћу обављају поверену им службу.

Програм обуке похађају епархиоти Епархије шабачке, тј. стручна и оспособљена лица: психолози, педагози, лекари и теолози. Сви они су већ  ангажовани у помагању људима на различите начине, а у свом досадашњем раду имају  богато искуство. Поред стручности и високог степена емпатије и социјалне одговорности, сви полазници обуке су црквени људи који смисао живота проналазе у Светој Литургији. Обуку за овај вид подршке потребитима воде оспособљени психолог и социјални радник Центар за заштиту одојчади, деце и омладине из Београда. Са својим великим искуством у раду, традицијом установе дугом преко 150 година, они преносе нова знања, али и размењују искуства са полазницима ове обуке.

Почетак рада ове харитативне делатности у Епархији шабачкој, као и сарадња Цркве и других социјалних и образовних установа, потврда су спремности друштва да одговори на сложене духовне и социјалне изазове који се морају решавати повратком почетку тј. Речи која је Љубав.