ЕПИСКОП ЈЕРОТЕЈ ПОСЕТИО ШКОЛУ ВЕРОНАУКЕ ЗА ОДРАСЛЕ ПРИ ХРАМУ СВЕТЕ ТРОЈИЦЕ НА ЛЕТЊИКОВЦУ

Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј је посетио 15. децембра 2023. године школу веронауке за одрасле при храму Свете Тројице на Летњиковцу.

У свом уводном слову, Епископ Јеротеј је благословио полазнике школе и говорио о историјско-богословском значају катихуменизације верних.

„Сама веронаука, катихизис, је постојала од почетка Цркве и она је била намењена најпре онима који су примани у Цркву, тзв. катихуменима. Они су се припремали да буду крштени, а онда су светом тајном Крштења укључивани у организам Цркве. Учење своје вере је пожељно и препоручљиво за све православне хришћане да би упознали своју веру. Смисао веронауке је, као што каже сама реч, изучавање науке о вери. Вера је мистична, духовна и светотајинска, али словесно можемо да искажемо и исповедимо шта је наша вера. Због тога и постоји могућност да се она научи, да се научи шта наша вера каже као богословље о Богу, човеку и свету. Похађање веронауке треба да вам буде на духовно изграђивање и напредак, и да се још дубље укључите у живот Цркве, а у циљу учествовања у светотајинском животу Цркве, који је духовна радост, мир и љубав“ – истакао је Владика Јеротеј.

Часови школе веронауке за одрасле, по благослову Епископа Јеротеја, одржавају се при храму Свете Тројице на Летњиковцу сваког петка после Акатиста.