Епископ Јеротеј присуствовао полагању заклетве нове Владе Републике Србије

Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј, на позив г. Милоша Вучевића, новоизабраног председника Владе, присуствовао је у Народној скупштини полагању заклетве чланова нове Владе Републике Србије.

Након полагања заклетве, владика Јеротеј је у кратком и срдачном разговору честитао премијеру Вучевићу на избору и захвалио на досадашњој плодотворној сарадњи Епархије шабачке и Министарства одбране док је на њеном челу био министар Вучевић. Владика је пожелео пуно успеха новој Влади, изразивши наду да ће будући период бити време мира, напретка и благостања за наш народ.

Премијер и чланови Владе положили су заклетву у присуству председника Републике Србије г. Александра Вучића, председнице Скупштине, народних посланика, представника Српске Православне Цркве и традиционалних верских заједница, као и представника дипломатског кора.