Сабрање свештенства архијерејског намесништва мачванског и парастос невино пострадалим у НАТО агресији 1999. године

У храму Свете Тројице у Засавици, 24. марта 2023. године, Епископ шабачки г. Јеротеј молитвено је присуствовао Светој Литургији пређеосвећених Дарова.

Свету Литургију су служили свештеници овог намесништва: протојереј-ставрофор Станко Тривуновић, парох клењски, јереј Бојан Андрић, парох  глоговачки, јереј  Александар Петровић, парох мачванскомитровачки, и ђакон Јован Сретеновић, ђакон у Богатићу.

Након Свете Литургије, Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј служио је парастос невино пострадалим у НАТО агресији на Савезну Републику Југославију 1999. године.

„Помолили смо се за упокојење душа невино пострадалих у Нато агресији, који су само бранили своју земљу и желели да у њој  живе у миру. Господ да опрости нашим крвницима, а пострадалим да подари Царство Небеско“.

У наставку је Преосвећени Епископ  одржао братски састанак са свештенством архијерејског намесништва мачванског, где се разговарало о литургијском и парохијском светотајинском животу, о потребама и могућностима његовог унапређења, о грађевинским пројектима у мачванском намесништу, као и о савременим изазовима за мисију Цркве.