Слава капеле у Епископској резиденцији у Касарским Ливадама

Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј, на празник Спаљивања моштију Светог Саве, 10. маја 2024. године, началствовао је евхаристијским сабрањем у капели у Епископској резиденцији у Касарским Ливадама, која је посвећена данашњем празнику.

Преосвећеном епископу саслуживали су: протојереј-ставрофор Милан Пантелић, духовник при Саборном храму у Шапцу; јереј Никола Ковачевић, старешина капеле у Епископској резиденцији у Касарским Ливадама; као и ђакони Немања Ристић и Стефан Митровић, службеници Епархије шабачке.

На крају Литургије освештани су славски дарови принесени у славу и част Светог Саве, првог Архиепископа српског, а владика Јеротеј се обратио присутнима беседом у којој је говорио о заветно-историјском значају данашњег празника и личности Светог Саве.