Свештенство Епархије шабачке даривало потребите новом гардеробом и покућством

Добротворна установа ,,Свети Филарет Милостиви'' реализовала је уз помоћ парохијског свештенства Епархије шабачке велику добротворну акцију поделе гардеробе, обуће, алата и покућства потребитим породицама и појединцима широм Епархије.

Преко 3 тонe нове гардеробе и друге робе подељено је у неколико синхронизованих акција у преко 350 домаћинстава широм подручја градова Шапца и Лознице, као и Мачве, Поцерине, Посавотамнаве, Рађевине и Азбуковице. Вредност дариваних добара превазилази 3 милиона динара.

Епархија шабачка је ову вредну донацију примила од Управе Царина Републике Србије, а затим је преко своје Добротворне установе извршила прерасподелу по архијерејским намесништвима и парохијама. ,,Почетком године смо формирали целовиту Социјалну карту потребитих Епархије шабачке, уз помоћ које сад имамо много јаснију слику и евиденцију потребитих на основу њиховог социјалног стања, те тако можемо одредити приоритетне циљеве у свом харитативном раду. Када примимо одређену донацију, на основу потреба угрожених домаћинстава које имамо у својој бази, одмах закључујемо коме је најкорисније и најнеопходније помоћи, па у том правцу и усмеравамо добра'' поручују из Добротворне установе.

Ова акција је била и лепа прилика за сусрет и јачање односа између свештеника и поверене му пастве, потврђујући да постоји брига и пажња свештеника према верном народу, као и свест о томе да Црква и јесте заједница верних која се руководи двема највећим заповестима, богољубљу и човекољубљу.