ТАКАВ НАМ АРХИЈЕРЕЈ ТРЕБАШЕ - ПАРАСТОС ЕПИСКОПУ ШАБАЧКО-ВАЉЕВСКОМ МИХАИЛУ УРОШЕВИЋУ (1868-1933)

Преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј служио је 25. августа 2023 године, у Саборном храму Светих апостола Петра и Павла, повод деведесет година од упокојења, парастос Епископу шабачко-ваљевском Михаилу Урошевићу (1868-1933).

„Епископ Михаило Урошевић је у овој Епархији оставио траг и упамћен је као велики Архијереј. Постављен је за Епископа шабачко-ваљевског 1922. године након страшног Првог светског рата, у којем су град Шабац и овај храм били разорени. Уздигао је  Епархију материјалном и духовном обновом. Заслужан је за обнову овог Саборног храма и неговање богослужбеног и светотајинског живота. Устројио је монашко сестринство манастира Ћелије у које ће након неколико деценија доћи Свети Јустин Ћелијски, наш духовни отац и родитељ. Као верни Епископ свога народa, подржавао је богомољачки покрет, харизматски покрет народа Божијег који je настао између два рата. Овај Архијереј ће остати упамћен и великим словима је исписано његово име у историји шабачко-ваљевске Епархије и града Шапца, потврђујући и испуњавајући на тај начин речи апостола Павла: Такав нам Архијереј требаше” – беседио је Владика Јеротеј.

Преосвећеном Епископу саслуживало је свештенство Епархије шабачке.