Ученици Верске наставе Шабачке гимназије посетили манастире на Фрушкој гори

погледајте

______________________

У недељу, 2. јуна 2024. године, група ученика Шабачке гимназије у оквиру ваннаставних активности била је у посети манастирима на Фрушкој гори.

Од четири  манастира које су посетили, први је био  Јазак. После  Литургије у Јаску,  ученици су се поклонили  моштима светог  цара Уроша. Други манастир био је  Врдник, где су се поклонили честици моштију светог  кнеза Лазара, делу моштију Свете Анастасије и Светог Теодора Тирона. Следећи манастири су били Раковац и Беочин. У Беочину су ученици имали прилике да своје молитве упуте  Светом Варнави  Настићу,  чије се мошти налазе у манастиру, као и другим светињама овог манастира. После паузе у Новом Саду, у касним поподневним сатима, ученици су се вратили у Шабац.

Бошко Павловић, вероучитељ